Správne používanie

Tréner očí sa počas prvých dní používania aplikuje 10-15 minút. Dobu aplikácie môžete predlžovať postupne, denne o 5 minút. Oči si musia zvykať na doteraz neznáme cviky. Maximálna doba aplikácie okuliarov by nemala prevýšiť dve hodiny.

Počas nosenia dierkovaných okuliarov Vision Fix budete vidieť skoro rovnako dobre ako s dioptrickými okuliarmi. Zlepšenie zraku však dosiahnete len pravidelným a dlhodobým používaním.

dierkovane okuliare pouzivanie

V záujme úplného rozhýbania očných svalov je vhodné Tréner očí aplikovať pri každodennej činnosti (pozeranie televízie, čítanie, práca s PC), ako aj pri pohľade do diaľky (v exteriéroch).

Cez diery v okuliaroch preniká približne len jedna tretina svetla, preto je potrebné čítať pri vyššej intenzite svetla.

UPOZORNENIE:

  • súčasne s Trénerom očí sa nesmú nosiť kontaktné šošovky (striedať dioptrické a dierkované okuliare je možné) - ak nosíte kontaktné šošovky alebo máte nasadené dioptrické okuliare, očné svaly nepracujú,
  • nesmie sa používať pri vedení motorového vozidla, lebo znižuje periférne videnie,
  • Tréner očí treba udržiavať vždy čistý, otvory musia byť priehľadné (nesmú byť zanesené nečistotou).

Tréner očí Vision Fix nelieči nasledovné očné choroby, ale používanie je možné aj:

  • v prípade očných chorôb diabetického pôvodu,
  • v prípade očných chorôb, ktorých pôvodom je vysoký krvný tlak,
  • v prípade šedého a zeleného zákalu.

Ak spomínané choroby nie sú prvoradou resp. jedinou príčinou poruchy zraku, tak ostrosť videnia sa môže zlepšiť pravidelným používaním dierkovaných okuliarov Tréner očí Vision Fix.

Keď ste dosiahli požadované zlepšenie zraku, neprestávajte používať Tréner očí. Jeho aplikáciu opakujte 1-2 krát týždenne minimálne 15 minút denne, aby nedošlo k opätovnému zhoršovaniu zraku.

Čistenie okuliarov

Pri bežnom čistení používajte handričku suchú alebo namočenú do vlažnej vody. V prípade znečistenia otvorov mastnotou alebo podobnou špinou môžete používať bežný saponát na umývanie riadu tiež so skôr vlažnou alebo mierne teplou vodou.