Skúsenosti lekárov a odborníkov

Tréner očí Vision Fix vyskúšalo 20 pacientov. 12 pacientov bolo vo veku 10 až 16 rokov. 10 detí trpelo na krátkozrakosť s dioptriami od -2,0 do -5,0 D s astigmatizmom (nesprávne zakrivenie rohovky) od -1,5 do -3,0 D. 2 deti trpeli na ďalekozrakosť od +3,0 do +5,0 D. Všetci pacienti mali rôzny stupeň tupozrakosti.

Dospelí tiež vyskúšali Vision Fix. 8 pacientov bolo po operácii šedého zákalu s implantáciou umelej šošovky a trpeli na slabú krátkozrakosť a astigmatizmus.

Musíme povedať, že deti dosiahli očividné pozitívne výsledky pri liečbe tupozrakosti.

Tým, že svetelné lúče prenikali cez malé otvory v okuliaroch, kompenzovali sa refrakčné anomálie (spôsobené chybou lámavosti lúčov – astigmatizmus). Toto môže byť zreteľné najmä u astigmatických pacientov. Výsledkom bolo zlepšenie zrakovej ostrosti.

Dospelí zdôraznili výhody používania dierkovaných okuliarov na krátku vzdialenosť, najmä pri čítaní.

Celkovo je produkt Vision Fix pohodlný a má dobrý design poskytujúci pozitívne výsledky.

N. P. Pashtaev
Riaditeľ, profesor oftalmológie (očného lekárstva)
Nemocnica S.N. Fedorova - Mikrochirurgia očí, Rusko

---------------------------------

Som 55-ročná lekárka. S dierkovanými okuliarmi Vision Fix, ktoré zlepšujú ostrosť zraku, som sa stretla prvýkrát pred dvomi rokmi. Vtedy som už používala okuliare na čítanie so sklami s 1,5 dioptriami a aj do diaľky som videla čoraz slabšie.

Aplikácia dierkovaných okuliarov zlepšujúcich zrak prebiehala tak, ako bolo uvedené na propagačnom letáku. Mám mimoriadne dobrý pocit, že pri ich nosení nemusím žmurkať, ustavične zaostrovať zrak, či už pri čítaní alebo pozeraní do diaľky. Aj svoje myslenie vnímam ako čistejšie a ľahšie, prestali bolesti hlavy a vyhladili sa mi aj vrásky okolo očí.

Priznám sa, bolo to obdobie, kedy som čítala striedavo s dierkovanými a obyčajnými okuliarmi – pre svoje pohodlie. Vtedy som dokázala rozoznať blahodarné účinky okuliarov Vision Fix. Pociťovala som, že obyčajné okuliare mi už nevyhovujú, počas ich používania som často cítila bolesti a únavu okolo očí.

Spoznala som rôzne metódy tréningu očí, ktoré sú rozšírené na celom svete. Preto som sa rozhodla, že presne dodržím návod na použitie, aspoň toľko som dlžná sama sebe. Počas jedného leta som v priebehu troch mesiacov čítala a pozerala do diaľky iba s očným trénerom. Začiatky boli ťažké. Viackrát som už chcela siahnuť po svojich obyčajných okuliaroch, ale ovládla som sa. Stálo to za tú námahu.

Na jeseň som dokázala bez okuliarov prečítať aj drobné písmená. Zrak mi prestal slabnúť. Bol to fantastický pocit vidieť tak, ako pred desiatimi rokmi. Ďakujem osudu, že som sa stretla s touto optickou pomôckou.

Ľudia pociťujú pribúdajúce roky najčastejšie slabnutím zraku. Je to mimoriadne dobrý pocit, keď človek môže proti tomu niečo urobiť. Úprimne si želám, aby sa čoraz viac ľudí oboznámilo s dierkovanými okuliarmi Tréner očí Vision Fix, používalo ich s dôverou a vytrvalosťou.

MUDr. Katarína Benczeová

---------------------------------

Otestoval som dierkované okuliare Tréner očí Vision Fix vo viacerých prostrediach aj pri viacerých situáciách.

Na LCD PC monitore stačí zvýšiť jas a efekt je vynikajúci, to isté som skúšal s plazmovým televízorom. V kine je možné jasne a ostro vidieť titulky z polovice hľadiska. V miestnosti okuliare fungujú vynikajúco. Na bicykli jazdím s mojím psom pri rieke Morave skoro ráno, okuliare fungujú dobre, ale nešiel by som s nimi bicyklom ani autom do hustej premávky, kde je potrebné periférne videnie. Poteší veľký výber tvarov aj farieb rámov. Okuliare som ukázal a doporučil na mojich 8-mich kurzoch jogy, cca 80 ľudí.

Ing. arch. Jaroslav Práger
Lektor očnej jogy
IRIS – štúdio celostného zdravia

---------------------------------

Sama som vyskúšala dierkované okuliare Vision Fix pri krátkozrakosti (-2) a bola som prekvapená, že moje oči sa pri čítaní, pozeraní televízie a pri práci s PC pomalšie unavili a videla som jednoznačne lepšie.

Určite budem tieto okuliare naďalej používať a verím, že sa moja krátkozrakosť tiež zlepší. Mimochodom dobré skúsenosti majú aj moji známi, ktorí tieto okuliare vyskúšali.

MUDr. Gabriele Trautmann, Nemecko
Špecialista na oddelení pediatrie


Skúsenosti užívateľov

Dobrý deň, tak opäť objednávam, už ani neviem koľkýkrát :-). Som na predajni alebo u zákazníka a zákazníci okuliare rýchle zbadajú a ja vysvetľujem... Potom odovzdám kontakt na Vás a následne ich vidím tiež s okuliarmi na očiach. :-). Pekný deň s úsměvem. 

Rudolf Tvrdý, Ostrava

 

Pred siedmimi rokmi som na odporúčanie známeho vyskúšal a neskôr aj zakúpil Vami vyrábaný Tréner očí Vision Fix. Vtedy som mal okuliare na čítanie s 2,50 a okuliare do diaľky s 1,75 dioptriami. Postupujúc podľa pokynov v návode priloženom k okuliarom, asi po troch mesiacoch všetky problémy s videním zmizli. Nasledujúci rok mi uplynula platnosť vodičského preukazu. Pri jeho predĺžení som už okuliare nepotreboval! Pred štyrmi rokmi sa mi objavil na oboch očiach šedý zákal. Po operácii – na najväčšie prekvapenie môjho očného lekára, mi nemusel predpisovať dioptrické okuliare, lebo som vynikajúco vedel prečítať aj najmenšie písmenká. Od tej doby, trénera očí používam len vtedy, keď sa moje oči veľmi unavia počas sledovania televízie, alebo sa posadím pred počítač. Vzhľadom k veku (46 a 45 rokov), aj našim deťom sa začína zhoršovať zrak. Obaja používajú trénera očí, takže nepotrebujú okuliare! Viacerým známym som už odporúčal Vaše okuliare, ktorí si ich aj objednali. Málo z nich ho používa rovnako ako my, ale to je ich problém. Veľmi Vám ďakujem za Váš skvelý výrobok, dúfam, že ešte mnoho ľudí využije tento výborný produkt. Prajem Vám veľa úspechov pri ďalšej práci!

Peter Mandel, Fiľakovo

 

Odskúšal som Vaše dierkované okuliare a splnili očakávania viac než som čakal. Pri kontrole u obvodného lekára som videl cez Vaše okuliare ostro aj šiesty riadok na paneli pre kontrolu očí! A to aj každým okom samostatne! Môj obvodný lekár pristupuje ku každému problému pacienta zodpovedne. Odporučil mi cvičenie očných svalov a tak som na internete našiel Vaše okuliare, ktoré k tomu slúžia priamo dokonalo. 

Tadeáš Santarius, Český Těšín

 

Dobrý deň, cca 2 týždne používam tréner oči, pred používaním som začala pociťovať únavu a časté bolesti hlavy od sedenia za počítačom, mám trochu problém rozoznávať ľudí a predmety do dialky. Okuliare pri nosení sú pohodlné, v interiéri je to trochu rozmazané (možno kvôli svetlu), ale keď sa sústredím na objekty, čítanie, pozerám von oknom, tak vidím, ako svaly oka pracujú a po použití okuliarov mám príjemnejší pocit, také uvoľnenie, a čo oceňujem najviac, odvtedy ma hlava nebolela ani raz. Určite odporúčam vyskúšať! Želám všetko dobré! 

Marianna Kucmanová, Nové Zámky

 

Ďakujem, objednávku ste vybavili promtne. Tento mail už čítam a píšem s dierkovanými okuliarmi. Prajem Vám veľa spokojných zákazníkov.

Ing. Milan Cibák, CSc., Kalinovo

 

S trénerom som spokojná, používam ho cca rok. Samozrejme nie som "ostrovid", ale pre mňa je pozitívne, že odkedy ho používam nepotrebujem silnejšie okuliare. Trénera som začala používať pretože okuliare, ktoré som mala mi boli slabé a potrebovala som silnejšie.Vidina pridávania dioptrií, možno niekde až po popolníky, sa mi nepáčila. Z tohto dôvodu som vyskúšala trénera. Dioptrie nepridávam, ba niekedy používam staršie okuliare so slabšími dioptriami. Veľa pracujem s PC a trénera pri tejto činnosti pravidelne používam. Tzv. "pracovné okuliare", ktoré mám na prácu s PC mi začínali byť slabé. V súčasnosti "pracovné okuliare" nemusím meniť, lebo už mi nie sú slabé. Moju hobby činnosť - výrobu bižutérie robím len s trénerom. Dcéra si nevedela zvyknúť, keď ma videla, ako v čiernych okuliaroch pracujem. Pravdou je, že pri tejto práci s trénerom vidím aj neviditeľné.

Gabriela Balážová, Bratislava

 

S trénerom očí mám dobrú skúsenosť, kúpila som si u Vás dva kusy. Na moju smolu som jeden kus stratila a druhý som zabudla na dovolenke. Tréner mi chýba. Mám okuliare na čítanie a na tv. Používaním trénera sú mi dioptrické okuliare na tv trochu silné, čo nebolo. Verím, že zrak budem mať používaním trénera ostrejší a časom možno, aj ako ste napísali, ostrý. Vzhľadom na to, že v súčasnosti nemám ani jeden kus, objednávam si u Vás 4 kusy Vision Fix ELEGANT čierny.

Gabriela Balážová, Bratislava

 

Dierkované okuliare mi veľmi pomáhajú. Keď ich pravidelne striedam počas dňa s dioptrickými okuliarmi, tak nemám unavené oči a ostrejšie vidím. Následkom nosenia vašich okuliarov sa mi prestal zhoršovať zrak, a preto sa ich snažím nosiť pravidelne a čo najdlhší čas. Je to výborná pomôcka! Pravidelne ich odporúčam všetkým svojim známym, a taktiež by som ich odporučil aj každému kto ich ešte nevyskúšal.

Tomáš Poništ, Piešťany

 

Čo sa týka mojich skúseností s okuliarmi – som krátkozraká a dioptrie sa mi, bohužiaľ, zatiaľ nezlepšili (po 4 mesiacoch každodenného sledovania televízie v okuliaroch). Čo som ale okamžite spozorovala je, že oči nemávam vôbec unavené ani po dlhšom sledovaní obrazovky, prestali mi slziť a celkove sú v lepšej kondícii.

Andrea Tomanová, Bratislava

 

Som spokojná s dierkovanými okuliarmi, ktoré som si u Vás objednala. Už som ich ponúkla aj ďalším ľudom. Môj brat si ich už aj kúpil. Bola som prekvapená, ako pekne cez nich vidím, a to mám veľmi silné okuliare na čítanie (plus 5). Zistila som, že pri používaní okuliarov Vision Fix sa mi zrak zlepšuje.

Eva Kačalková, Košice

 

Začal som s očnou jogou a dioptrické okuliare som postupne nosil čoraz menej, už len z toho dôvodu, že dioptrické okuliare časom oči len zhoršujú. O niekoľko mesiacov som sa oboznámil s dierkovanými okuliarmi a prečítal som si niekoľko odporúčaní užívateľov, neskôr som si ich objednal a neľutujem. S Trénerom očí som nadmieru spokojný, už od prvého nasadenia som zbadal veľký rozdiel. S Trénerom čítam text ako s dioptriami‚ úplne bez námahy. Je to fakt úžasný pocit vidieť ostro aj bez dioptrií. Odkedy používam Tréner očí, som u očného ešte nebol, tak neviem presne povedať, ako sa to zatiaľ vyvíja. Keď pôjdem na vyšetrenie, tak vám o tom poskytnem podrobnejšie informácie. Ale rozhodne by som trénera odporučil každému, kto nosí okuliare alebo šošovky, je to fakt vynikajúca pomôcka.

Robert Chaban, Selce

 

V prvom rade by som chcel napísať, že som VEĽMI SPOKOJNÝ. Musím sa priznať, že na začiatku som mal pochybnosti, obavy z toho, že je to iba podvod. Som naozaj rád, že nie je. :) Odkedy používam Trénera očí, veľa vecí sa zlepšilo. Oči ma prestali bolieť, páliť, slziť. Večer som mal oči vždy od námahy opuchnuté a zakrvavené. Prestala ma bolieť aj hlava. A čo je najhlavnejšie, zlepšil sa mi zrak. Je to vynikajúci pocit!!! Som len prekvapený, že niečo také, čo naozaj ľudom pomáha (teda Tréner očí), nie je vôbec medializované (ja som sa o ňom dozvedel iba náhodou). Na záver by som Vám chcel ešte raz poďakovať za Trénera očí a aj za Váš záujem!!!

Peter Baby, Vinohrady na Váhom

 

Tréner očí som kúpila 87-ročnému starému otcovi, keďže má nevyliečiteľnú očnú chorobu, vekom podmienenú degeneráciu makuly (VPDM). Od očného som sa dozvedela, že dierkované okuliare na jednej strane trénujú očné svaly, a tým pomáhajú zaostrovať, na druhej strane koncentrujú svetelné lúče na retinu, a tým ľudia s touto chorobou pri nosení Trénera očí vidia lepšie. Moje očakávania sa naplnili v praxi, starký pozerá každý večer telku s dierkovanými okuliarmi a je veľmi spokojný.

Diana Gajdosíková, Dunajská Streda

 

Mám 25 rokov, nosím -4 dioptrie, zrak sa mi nekazí. Zaujímavé je, že keď si nasadím Tréner očí pri sledovaní TV, tak skoro čisto vidím a dokážem pozerať program.

Miriam Klučková, Bratislava

 

Okuliare už prišli, a hneď som ich vyskúšala. Mám dioptrie -3,00 a -3,75. Najprv ma zaujal muší pohľad. Omnoho viac ma ale prekvapilo, že som naozaj videla ostro (síce nie tak ostro ako s KŠ ale ten pocit, že vidim bez dioptrii je fajn). Mala som ich asi dlhšie ako sa odporúča, pretože ma postupne začala bolieť hlava, tak som ich dala dolu a bolo to OK. Cítila som, že oči pracovali, pretože som ich mala také precvičené ako keď som raz skúšala očnú jogu. Prvý dojem je super a už robím reklamu ďalej. Trénera som otestovala aj na otcovi (46 rokov), ktorý bol operovaný na odchlípenú sietnicu a neskôr šedý zákal, nosí okuliare na čítanie. S trénerom prečítal návod na použitie bez problémov.

M. L.

 

Tréner očí Vision Fix používam len necelé dva týždne, ale už pociťujem pozitívne zmeny. Od prvej chvíle mi zlepšuje ostrosť zraku. Pri svojej práci hodiny sedím pred počítačom a cítim, že teraz mám menej unavené oči. Používam ho tak pri kosení trávy, ako pri čítaní. Rýchlo som si zvykol na jeho používanie, malé otvory mi už vôbec nevadia. Aj mojej rodine a priateľom sa zapáčil. Aj keď zo začiatku mali pochybnosti, po vyskúšaní sa presvedčili o jeho pozitívnych účinkoch. Každému vrelo odporúčam.

G. C.

 

Pri čítaní a písaní vidím s očným trénerom rovnako dobre, ako s mojimi okuliarmi na čítanie. Po jeho používaní sú moje unavené oči opäť oddýchnuté. Ťažkosti, ako sú pálenie očí, slzenie, žmurkanie sú preč, ako po príjemnom spánku.

V. S.

 

Tréner očí používam približne 6 týždňov, hlavne pri pozeraní televízie, sem-tam aj pri čítaní. Najprv som ho mohla nosiť len 10-15 minút, dnes už hodinu, hodinu a pol. Vidím s ním perfektne, keď si ho dám dole, už nemám unavené oči a vidím ostrejšie. Teraz ho začínam používať aj pri domácich prácach a pri počítači. Doteraz sú moje skúsenosti jednoznačne pozitívne.

J. F.

 

Unavené a napnuté oči jednoznačne ukľudní. Akonáhle si dám dole tréner, vidím svoje okolie ostrejšie. Som rád, že som si zakúpil dierkové okuliare Vision Fix. Dúfam, že čoskoro budem môcť čítať bez okuliarov.

T. S.

 

Tréner očí Vision Fix používam približne mesiac. Môj zrak sa jednoznačne zlepšil, oči sa mi neunavia tak skoro. Používam ho hlavne pri pozeraní televízie. Jeho veľkou prednosťou je, že ukľudňuje oči.

Z. S.

 

Na zlepšenie zraku do diaľky som pravidelne nosila okuliare. Pomocou očného trénera sa môj zrak do diaľky zlepšil. Tradičné okuliare nosím čoraz menej.

I. P.

 

Dierkované okuliare Vision Fix som kúpila svojmu 11-ročnému synčekovi, lebo jeho oči často slzili, nemohol dlho čítať alebo pozerať televíziu. Približne mesiac ho už používa pri videohrách a telke. Predchádzajúce ťažkosti s videním postupne ustúpili.

K. F.

 

Môj zrak sa vďaka očnému trénerovi zlepšil. Mám ostrejší zrak a prestalo ma trápiť aj slzenie. Som sústružník, povrchové chyby teraz vidím lepšie.

G. T.

 

Tréner očí Vision Fix používam mesiac. Najprv som ho dokázala nosiť len 10 minúť denne. Dnes ho už používam dvakrát po 40 minút denne. Najprv som mala červené oči, ale postupne to ustúpilo a môj zrak sa stal ostrejším.

I. D.

 

Počas priebežného používania sa mi výrazne zlepšil zrak. Po dlhom čítaní mám menej unavené oči, dlhšie vydržím pred televíziou a počítačom. Môj zrak sa prudko zhoršil po nešťastnej dopravnej nehode. Podstúpil som operáciu, ktorá mi veľmi pomohla a vďaka očnému trénerovi sa môj zrak podstatne zlepšuje ďalej.

L. V.

 

Vo voľnom čase často zastávam funkciu rozhodcu. Cez deň nosím okuliare s dioptriou 1,5. Odkedy používam vami distribuované okuliare s dierkami, podstatne sa mi zlepšil zrak, a čoraz menej počuť výkrik z tribúny: „okuliare pre rozhodcu!” :)

B. L.

 

Moje okuliare na čítanie majú 2,5 dioptrií, ale s očným trénerom som schopná prečítať všetko. Neoľutovala som, že som si ho kúpila. Môj zrak sa výrazne zlepšil.

J. S.