Príčiny poruchy zraku

Jasné videnie je pre nás samozrejmosťou, kým si neuvedomíme, že oči nám čoraz častejšie slzia, sú unavené a obrysy vecí, ktoré sme doteraz videli ostré, sú trochu rozmazané.

Popri prednostiach elektronických prístrojov určených na uľahčenie našej práce i každodenného života, nezbadáme, že ich používaním preťažujeme náš organizmus, obzvlášť zrak.

Zhoršujúci sa zrak – odhliadnuc od chorôb dedičných i organického pôvodu – je charakteristickou civilizačnou chorobou. Psychické napätie, stres, namáhanie zraku, nedostatok oddychu a spánku takisto zhoršujú kvalitu i ostrosť nášho zraku, ktorým nás obdarila príroda.

Z celkového množstva informácií dostáva náš mozog až 80% prostredníctvom zraku. Preto si jeho dôležitosť začíname uvedomovať až vtedy, keď pociťujeme, že sa nám zhoršuje.

Ako pomáha tréning očných svalov?

Oko je mimoriadne zložitý orgán. Svetelné lúče, ktoré dosiahnu oko, sa lámu na povrchu rohovky, prechádzajú cez šošovku a cez sklovec sa dostávajú na sietnicu, odkiaľ zrakový nerv prenáša informácie do mozgu.

Aby sme presne videli, čo sa deje pred našimi očami, musíme prebrázdiť celé naše zorné pole. Uskutočňuje sa to pohybom očných gúľ zo strany na stranu, čím sa vizuálny vnem dostáva do očí vždy z iného uhla.

Za normálnych okolností naše oči vykonávajú tento pohyb zo strany na stranu 50-krát za sekundu. Ostrosť videnia závisí vo veľkej miere od rýchlosti týchto pohybov.

Ak sa do zorného poľa oka dostane nové teleso, mozog pohybuje okom, až kým videnie nedosiahne optimálnu ostrosť. Pokiaľ sa to nepodarí, očné svaly zostanú vo východiskovej polohe, čím bude videnie rozmazané. Vo väčšine prípadov to zapríčiňujú ochabnuté očné svaly.

Oči vo veľkej miere potrebujú cvičenie, rytmické striedanie napnutia a uvoľnenia. Najrozšírenejšou metódou korekcie zhoršenia zraku sú klasické okuliare, ktoré zaostrujú videnie namiesto slabých alebo ochabnutých očných svalov.

Na začiatku 20. storočia americký lekár Dr. Bates dokázal, že normálne fungovanie oka možno obnoviť. Na jeho dosiahnutie odporúčajú lekári na celom svete viac druhov známych očných tréningov (Koplakovova metóda, Schneiderova metóda, očná joga), ktoré však z dôvodu nedostatku času, trpezlivosti a vôle praktizuje iba málo postihnutých.

Dierkované okuliare VISION FIX (bez dioptrií) zabezpečujú tréning očných svalov, ktorý môžeme vykonávať pri každodennej činnosti. Tréner očí stimuluje fungovanie očných svalov, slúži na zlepšenie ostrosti zraku, odstraňuje únavu a bolesti očí.

Tréner očí posilňuje očné svaly tak, že núti oči pri pohľade na jednotlivé otvory k vykonaniu drobných pohybov. Preto očné svaly neustále pracujú, čím sa postupne posilňujú, následkom čoho je zlepšenie zraku.

Používanie odporúčame v nasledovných prípadoch poruchy zraku:

  • krátkozrakosť,
  • ďalekozrakosť,
  • tupozrakosť,
  • astigmatizmus,
  • zrak zhoršený vekom (presbyopia),
  • bolesti hlavy z dôvodu namáhania očí,
  • ochrana zraku, prevencia proti zhoršovaniu.

Pozor na lacné falzifikáty! Klinické štúdie, pozitívne lekárske a užívateľské skúsenosti sa vzťahujú na optickú pomôcku značky Tréner očí Vision Fix, ktorá sa vyrába so špeciálnym dierkovaným povrchom z kvalitného materiálu, vďaka čomu chráni a podporuje zdravie Vašich očí. Cez náš web si môžete objednať originálne dierkované okuliare Vision Fix priamo od výrobcu.

Aký je rozdiel medzi jednotlivými modelmi okuliarov?

Všetky naše modely fungujú na rovnakom princípe, rozdiel je len vo výzore (originál alebo klasický, športový a elegantný) a vo farbách (čierne, modré a červené). Okuliare sú univerzálne, sú dosť pružné, prispôsobujú sa tvaru hlavy. Napriek tomu je malý rozdiel medzi jednotlivými modelmi. Najužší model je ORIGINÁL, o niečo širší je ELEGANT a najširší je ŠPORT. Objednajte si okuliare podľa šírku hlavy a podľa toho, aký typ a aká farba Vám najviac pristane (nemusíte sa báť, že sa pomýlite, okuliare budete používať najmä doma).

Objednávam si dierkované okuliare Tréner očí Vision Fix Originál
Objednávam si dierkované okuliare Tréner očí Vision Fix Šport
Objednávam si dierkované okuliare Tréner očí Vision Fix Elegant